ÓVODÁSOKNAK - A biztonságos esések szakértője az Esések Iskolája!

ÓVODÁSOKNAK

KIKNEK AJÁNLJUK
3 - 6 éves kortól már javasolt a gyermekeknek célzott mozgatása. Itt játékosan mozgatjuk, megismerheti  az alapmozgásokat, illetve a balesetek elkerülésének érdekében a hatékony - sérülések megelőzésére tanítjuk meg.
Az elesést megelőzni nem lehet, de egyensúlyfejlesztéssel javítható a stabil járás és testtartás, amit szintén tanítunk.
Gyakorlatainkkal megismertetjük az óvodások testtudatát, keresztirányú mozgásokkal harmonizáljuk a jobb és a bal agyféltekét, ami a mozgásosságon túl a szellemi fejlődésnek is feltétele.
Fontos, hogy a kapacitásbővítésre nagy hangsúlyt fektessünk, mivel a hosszú távú memóriába töltjük fel az eséstudás információt, amit akár élete végéig tud használni. HTM (hosszú távú memória) kb. 12 éves korig töltődik, helyét átveszi az RTM azaz a rövid távú memória.

Az Esések Iskolája egy komplex programot ajánl a szülőknek, ahol megismerkedhetnek továbbá a helyes táplálkozással vagy azok kiegészítőivel is.